X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
USD

Kişisel Veriler ve Genel Gizlilik Sözleşmesi

AnasayfaKişisel Veriler ve Genel Gizlilik Sözleşmesi
1. Taraflar

Hostagen.com.tr ziyaretçi ve kullanıcılarının gizliliğine büyük önem vermektedir. Bu doğrultuda, işbu Gizlilik Politikasında ("Gizlilik Politikası") tüm dünyadaki iştirakleri ile beraber Hostagen.com.tr şirketinin ("Hostagen", "biz", "bizim", "bizi" veya "bize") Kişisel Verilerinizi nasıl topladığı, kullandığı ve paylaştığının yanı sıra, ilgili kişi sıfatıyla Kişisel Veriler üzerinde sahip olduğunuz haklar açıklanmaktadır. İşbu Gizlilik Politikası, kayıtlı olmayan kullanıcılar, kayıtlı kullanıcılar ve premium kullanıcılar da dahil tüm Hostagen kullanıcıları (topluca "Kullanıcılar", "siz", "sizi", "size" veya "sizin") ve web sitelerimiz (www.hostagen.com.tr ve tüm alt etki alanları da dahil, "Web Sitesi"), web uygulamalarımız ("Hostagen Uygulamaları") mobil uygulamalarımız ("Mobil Uygulamalar") ve ilgili hizmetlerimiz de dahil tüm Hostagen hizmetleri (topluca, "Hizmetler") için geçerlidir. İşbu Gizlilik Politikasının bizimle yapmış olduğunuz herhangi bir sözleşmenin hükümlerini ve Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve/veya diğer ilgili kanunlar çerçevesinde sahip olduğunuz hakları geçersiz kılması amaçlanmamaktadır.

​Hizmetlerimize erişmeden önce lütfen işbu Politikayı okuyun ve Kişisel Verilerinize ilişkin uygulamalarımızı tam olarak anladığınızdan emin olun. İşbu Gizlilik Politikasını okuyup tam olarak anlıyor ve uygulamalarımıza karşı çıkıyorsanız, tüm Hizmetlerimizi derhal terk etmeli ve Hizmetlerimizin her türlü kullanımına derhal son vermelisiniz. İşbu Gizlilik Politikası hakkında herhangi bir sorunuz ya da kaygınız varsa, destek@hostagen.com.tr adresinden lütfen bizimle iletişime geçin.

 
2. Hangi Kişisel Verileri topluyoruz?
2.1. Kullanıcı Verileri:

Size Hizmetleri sağlayabilmek için belirlenmiş veya belirlenebilir bir gerçek kişiye ait Kişisel Verileri ("Kişisel Veriler") toplamamız gerekiyor. Bize sağladığınız, Hizmetleri kullanımınızdan ve diğer kaynaklardan aldığımız Kişisel Verileri topluyoruz. Topladığımız size ait Kişisel Veri türleri şunlardır:

 1. Bize sağladığınız veriler. Hizmetlerimize kayıt olduğunuz, etki alanı adlarını satın aldığınız ve/veya tescil ettirdiğiniz, Hizmetlerimizden herhangi birini kullandığınız ve/veya herhangi bir iletişim kanalından (örneğin Hostagen'in destek biletleri, e-posta adresleri) bizimle doğrudan temasa geçtiğiniz zaman, örneğin adınız soyadınız, e-posta adresiniz, telefon numaranız, ödeme bilgileriniz (Ücretli Hizmetlerin Kullanıcıları için), bizimle iletişimlerinizde yer verdiğiniz Kişisel Veriler ve taranmış kimlik belgelerinde (örneğin kimlik kartı, sürücü belgesi, pasaport veya resmi şirket tescil belgeleri gibi) yer alanlar gibi Kişisel Verilerinizi bize sağlayabilirsiniz.   
 2. Hizmetleri kullandığınız zaman topladığımız veriler. Hizmetlerimizden herhangi birini ziyaret ettiğiniz, indirdiğiniz ve/veya kullandığınız zaman, örneğin Ziyaretçi veya Kullanıcının cihazı, işletim sistemi, internet tarayıcısı, ekran çözünürlüğü, dil ve klavye ayarları, internet servis sağlayıcısı, başvuru yapan ve gidilen sayfalar, tarih ve zaman damgaları vb. Ziyaretçi ve Kullanıcıların Hizmetlerdeki göz atma ve tıklama faaliyetleri, oturum ısı haritaları ve kaydırmalar gibi belirleyici olmayan toplu kullanım verilerini içeren Kişisel Verileri toplayabiliriz.
 3. Diğer kaynaklardan topladığımız veriler. Örneğin i) dolandırıcılık faaliyetlerinde bulunan Kullanıcıları tespit etmemize yardımcı olan güvenlik hizmetleri sağlayıcıları, dolandırıcılığı algılama ve önleme hizmetleri sağlayıcılarından; ii) sosyal medya platformlarından - sosyal medya hesabınızla giriş yaptığınız veya kayıt olduğunuz zaman o hizmetten Kişisel Verilerinizi (örneğin kullanıcı adınız, temel profiliniz gibi Kişisel Veriler) alabiliriz - ve bazı durumlarda sunduğumuz hizmetleri iyileştirmemize yardımcı olan müşteri adaylarını tanımlama hizmetlerini sağlayan şirketlerden; iii) reklam kampanyalarımızı izlemek, yönetmek ve ölçmek için iş birliği yaptığımız reklam ve pazarlama ortaklarımız gibi üçüncü taraflardan size ait Kişisel Verileri alabiliriz.
 
2.2. Nihai Kullanıcıların Verileri
 • Kullanıcılarımızın web sitelerinin veya hizmetlerinin ziyaretçileri ve kullanıcılarına ("Nihai Kullanıcılar") ait Kişisel Verileri de yalnızca Kullanıcılarımız için ve Kullanıcılarımız adına toplayabiliriz. (aşağıda  Bölümdeayrıntılı olarak açıklandığı üzere)

 

3. Bu Kişisel Verileri nasıl kullanıyoruz?

Kişisel Verilerinizi şu amaçlar doğrultusunda kullanıyoruz:

 • Hizmetleri sağlamak ve çalıştırmak
 • Kullanıcıların ortak veya kişisel tercihleri, deneyimleri ve yaşadıkları sorunlar esasında Hizmetlerimizi daha da geliştirmek, özelleştirmek, genişletmek ve iyileştirmek
 • Kullanıcılarımıza kesintisiz müşteri desteği ve teknik destek sağlamak
 • Hizmetlere ilişkin genel veya kişiselleştirilmiş bildirimler ve promosyon iletileri ile Kullanıcılarımızla temasa geçebilmek (aşağıda 8. Bölümde ayrıntılı olarak açıklandığı üzere)
 • Olası yeni müşterileri tanımlamak amacıyla kayıtlarımızı güncellemek, genişletmek ve analiz etmek
 • Belirli yarışmalar, etkinlikler ve promosyonlara olanak sağlamak, sponsor olmak ve bunları sunmak, katılımcıların uygunluğunu belirlemek, performanslarını izlemek, kazananlarla temasa geçmek, ödül ve yardımları vermek
 • Bizim veya iş ortaklarımızın hizmetlerini sağlamak ve geliştirmek için kullanabileceğimiz toplu istatistiki veriler ve diğer toplu ve/veya çıkarsanan Kişisel Verileri oluşturmak
 • Yalnızca talep etmeniz halinde size mesleki destek sağlamak
 • Veri güvenliğini ve dolandırıcılığı önleme imkanlarımızı artırmak
 • Kişisel Verilerin Korunması Kanunu da dahil, tüm ilgili kanun ve yönetmeliklere uymak

Şu durumlarda Kişisel Verilerinizi 3. Bölümde belirtilen amaçlar doğrultusunda kullanıyoruz:

 1. Kişisel Verilerinizi kullanmamızın sizinle akdedilmiş bir sözleşmenin icrası ya da sizinle akdedilecek bir sözleşmeye ilişkin işlemleri gerçekleştirmek için gerekli olduğunda (örneğin, size bir web sitesi oluşturucu sağlamak veya size müşteri desteği ya da teknik destek sağlamak gibi)
 2. Kişisel Verilerinizi kullanmamızın ilgili bir yasal yükümlülük veya bir düzenleyici kurum tarafından koyulan bir yükümlülüğü yerine getirmek için gerekli olduğunda
 3. Kişisel Verilerinizi kullanmamızın, orantılı bir şekilde yapılması ve gizlilik haklarınızı ihlal etmemesi kaydıyla, meşru çıkarlarımızı ve iş amaçlarımızı desteklemek için gerekli olduğunda (örneğin teknik sorunları tespit ederek Hizmetlerimizi ve Hostagen'in etkinliğini sürdürmek ve geliştirmek gibi)

Topladığımız size ait Kişisel Verileri hizmetlerimizi sağlamak, iyileştirmek ve daha güvenli bir hale getirmek için kullanıyoruz.

4. Kişisel Verilerinizi nasıl paylaşıyoruz?

Kişisel Verilerinizi hizmet sağlayıcıları ve başkalarıyla aşağıda belirtilen şekillerde ve durumlarda paylaşabiliriz (veya diğer bir şekilde bu bilgilere erişmelerine izin verebiliriz):

Üçüncü Taraf Hizmet Sağlayıcıları: Hostagen, sağladıkları hizmet ve çözümler bizimkileri tamamlayan, kolaylaştıran ve destekleyen birtakım seçkin hizmet sağlayıcılarıyla ortaklık yapmaktadır. Bu hizmetler ve çözümler arasında barındırma (hosting) ve sunucu ortak yerleşim hizmetleri, iletişim ve içerik dağıtım ağları (CDN), veri güvenliği ve siber güvenlik hizmetleri, faturalandırma ve ödeme işleme hizmetleri, etki alanı adı tescil işlemleri, dolandırıcılığı algılama ve önleme hizmetleri, web analizi, e-posta dağıtım ve izleme hizmetleri, oturum kayıt ve uzaktan erişim hizmetleri, performans ölçümü, veri optimizasyonu ve pazarlama hizmetleri, içerik sağlayıcıları ve bizim hukuk ve mali müşavirlerimiz (topluca, "Üçüncü Taraf Hizmet Sağlayıcı/Sağlayıcıları") bulunmaktadır.

Hostagen bir iş amacı doğrultusunda aşağıda belirtilen kategorilerdeki Kişisel Verileri, Üçüncü Taraf Hizmet Sağlayıcıları ile paylaşabilir:

 • Ad ve soyadı, diğer ad, posta adresi, benzersiz kişisel tanımlayıcı, çevrimiçi tanımlayıcı, internet protokol adresi, e-posta adresi, hesap adı da dâhil bir gerçek kişiyi belirleyen veriler veya bir gerçek kişiyi belirleyen diğer benzer veriler, Ticari Kişisel Veriler, örneğin satın alınan, temin edilen veya satın alınması düşünülen ürün ve hizmetlere ilişkin Kişisel Veriler.

4.1.

Yasaların Uygulanması, Yasal Talepler ve Görevler: Hostagen bir mahkeme celbi, yasal takip, arama emri veya mahkeme emri gibi yasal bir talep uyarınca veya Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve/veya diğer ilgili kanunların bizi zorunlu tuttuğuna iyi niyetle inandığımız takdirde veya Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve/veya diğer ilgili kanunlar uyarınca, size bildirimde bulunarak veya bulunmaksızın, Kişisel Verilerinizi ifşa edebilir veya Kişisel Verilerinize diğer bir şekilde erişim izni verebilir.

4.2.

Hakların ve Güvenliğin Korunması: Bunu yapmanın Hostagen'in, herhangi bir Kullanıcımızın, Nihai Kullanıcının veya genel halktan birinin hakları, mülkleri veya kişisel güvenliğini koruyacağına iyi niyetle inandığımız takdirde, Hostagen size bildirimde bulunarak veya bulunmaksızın Kişisel Verilerinizi paylaşabilir.

4.3.

Sosyal Medya Özellikleri ve Çerçeveli Sayfalar: Hizmetlerimiz "Facebook ile Bağlan" veya "Google ile Giriş Yap" özellikleri, "Facebook'ta Beğen", "Bunu Paylaş" tuşu ve diğer etkileşimli mini programlar gibi bazı Sosyal Medya özellikleri, pencere öğeleri ve çoklu oturum açma özellikleri ("Sosyal Medya Özellikleri") içermektedir. Bu Sosyal Medya Özellikleri, IP adresiniz ve Web Sitemizde hangi sayfayı ziyaret ettiğiniz gibi belirli Kişisel Verileri toplayabilir ve düzgün çalışmalarına olanak vermek için bir çerez yerleştirebilir. Sosyal Medya Özellikleri bir üçüncü tarafça veya doğrudan Hizmetlerimiz üzerinde barındırılmaktadır. Üçüncü tarafların bu tür Sosyal Medya Özellikleriyle etkileşimleriniz bizim değil, bu üçüncü tarafların politikalarına tabidir.

​Buna ek olarak Hizmetlerimiz, Web Sitemizin ve Hizmetlerimizin görünüm ve dokusu muhafaza edilirken Üçüncü Taraf Hizmet Sağlayıcılarına ve diğer taraflara veya Üçüncü Taraf Hizmet Sağlayıcılarından ve diğer taraflardan içerik sağlamak için, örneğin sayfa çerçeveleme teknikleri vasıtasıyla Kişisel Verilerinizi üçüncü taraflarla doğrudan paylaşmanıza olanak verebilir ("Çerçeveler"). Bu tür Çerçeveler vasıtasıyla herhangi bir Kişisel Veriyi etkileşmeyi veya paylaşmayı seçerseniz, gerçekte bu bilgiyi bize değil, ilgili üçüncü taraflara sağladığınızı ve bu etkileşimlerin ve paylaşımların da bizim değil, bu üçüncü tarafların politikalarına tabi olduğunu lütfen dikkate alınız.

4.4.​

Bir Üçüncü Taraf Uygulamasının beraberindeki gizlilik politikasını mutlaka incelemenizi ve Üçüncü Taraf Uygulamalarını kurup kullanmaya karar vermeden önce ihtiyaç duyabileceğiniz açıklamaları Üçüncü Taraf Geliştiricilere sormanızı şiddetle öneririz. Hostagen hiçbir Üçüncü Taraf Geliştiricinin eylem ve politikalarını denetlemez ve bu eylem ve politikalardan sorumlu değildir. Herhangi bir Üçüncü Taraf Uygulamasını kullanırsanız, bunun riski size aittir.

​Nihai Kullanıcıları Kişisel Verilerinin toplanması, işlenmesi ve kullanılması konusunda bilgilendirmek ve Kişisel Verilerinin Hostagen'e aktarılacağı ve sizin adınıza Hostagen tarafından işleneceğini kendilerine bildirmek tamamen sizin sorumluluğunuzdadır.

4.5.

Şirketin kontrolünde bir değişiklik olması durumunda: Buna ek olarak, Hostagen'in veya iştiraklerinden herhangi birinin kontrolünde bir birleşme, satın alma veya esasen varlıklarının tümünün satın alınması sonucunda oluşan değişiklikler de dahil olmak üzere herhangi bir değişiklik olduğu takdirde, Kişisel Verileriniz bu olaya dahil olan taraflarla da paylaşılabilir.

4.6.

Sizin Talimat Vermeniz Durumunda: Hostagen, sizin bir talimatınız veya açık rızanız üzerine de Kişisel Verilerinizi başka amaçlar doğrultusunda üçüncü taraflarla paylaşabilir. 

 
5. Kişisel Verilerinizi nerede saklıyoruz?

Hostagen adına Kişisel Verilerinizi saklayan ve işleyen Hostagen iştirakleri ve Üçüncü Taraf Hizmet Sağlayıcıları, endüstri standartları uyarınca ve bulundukları yetki alanlarında geçerli, ancak aynı derecede sıkı olmayan kanuni şartlara bakılmaksızın, akdettikleri sözleşmeler uyarınca Kişisel Verileri koruma ve emniyet altına almayı taahhüt etmişlerdir.

5.1.​

Talep edilmesi halinde, Hostagen size Kişisel Verilerinizi saklayıp saklamadığımız konusunda bilgi verecektir. Şu Destek Merkezi makalelerinde yer alan talimatları izleyerek Kişisel Verilerinize erişebilir, Kişisel Verilerinizi düzeltebilir ya da Kişisel Verilerinizin silinmesini talep edebilirsiniz: "Hostagen Hesap Bilgilerinizi Alma" ve "Hostagen Hesabınızı Kalıcı Olarak Silme". Talebinizi Kişisel Verilerin Korunması Kanununda ve/veya diğer ilgili kanunlarda öngörülen sürede veya makul bir süre içerisinde yanıtlayacağız.

​Hostagen hesabınızı kalıcı olarak silerseniz tüm Kişisel Verilerinizin Hostagen'in veritabanlarından silineceğini lütfen dikkate alınız. Bu işlemi tamamlarsanız, artık hiçbir Hizmetimizi kullanamazsınız. Kullanıcı Hesabınız ve Hesabınızdaki tüm veriler kalıcı olarak kaldırılır; Hostagen ileride hesabınızı geri yükleyemez ve Kişisel Verilerinizi geri getiremez. Eğer daha sonra Hostagen Destek ile temasa geçerseniz, sistem hesabınızı tanıyamaz ve Destek temsilcileri silinen hesabı bulamaz.

5.2.

Veri Yerelleştirme Yükümlülükleri: Eğer "veri yerelleştirme" veya "veri yerleşimi" yükümlülüklerinin getirildiği (yani bir yetki alanındaki sakinlerin Kişisel Verilerinin o yetki alanının bölge sınırları dahilinde tutulmasını gerektiren) bir yetki alanında ikamet ediyorsanız ve bu durumun farkına varırsak, bu yönde yasal bir yükümlülüğümüzün olması halinde, Kişisel Verilerinizi o sınırlar dahilinde tutabiliriz.

​5.3.

Hostagen'in veri saklama sağlayıcıları sözleşme hükümleri uyarınca verilerinizi korumayı taahhüt etmişlerdir.

 
6. Nihai Kullanıcıların Kişisel Verileri

Hostagen, Nihai Kullanıcıların belirli Kişisel Verilerini ("Nihai Kullanıcıların Verileri") yalnızca Kullanıcılarımız adına ve Kullanıcılarımızın talimatıyla toplayabilir, saklayabilir ve işleyebilir. Örneğin Kullanıcılarımızın her biri, Gmail gibi üçüncü taraf hizmetlerinden kişilerini içe aktarabilir veya kendi Kullanıcı Sitesi vasıtasıyla kişileri diğer bir şekilde toplayabilir ve yönetebilir. Bunun üzerine bu kişiler Kullanıcı adına Hostagen tarafından saklanır.

Bu amaçlar doğrultusunda, Hostagen Nihai Kullanıcıların Verileri için "Veri Sorumlusu" değil de "Veri İşleyen" hizmetini görmektedir ve addedilecektir (büyük harfle başlayan bu her iki terimin de Kişisel Verilerin Korunması Kanununda ve Avrupa Birliği Genel Veri Koruma Yönetmeliğinde (“GDPR”) tanımlandığı üzere).

Bu Kullanıcı Sitelerinin sorumlusu olan ve bu Kullanıcı Sitelerini işleten Kullanıcılar, Nihai Kullanıcıların Verilerinin "Veri Sorumlusu" addedilecektir ve ilgili tüm yetki alanlarındaki tüm gizlilik ve veri koruma kanunları ve Kişisel Verilerin Korunması Kanunu da dahil, Nihai Kullanıcıların Verilerinin toplanması ve sorumluluğu konusunda tüm ilgili kanun ve yönetmeliklere uymakla yükümlüdür.

Nihai Kullanıcıların Kişisel Verilerinin güvenliği, bütünlüğü, yetkili kullanımı ve bu Kişisel Verilerin toplanması ve kullanılması için gereken açık rıza ve izinlerin alınması, ilgili kişi haklarının açıklanması ve adil işleme bildirimlerinin yapılması sizin sorumluluğunuzdadır.

Hostagen Kullanıcılara ve Nihai Kullanıcılara hukuki danışmanlık sağlayamaz, ancak tüm Kullanıcıların kendi Kullanıcı Sitelerinde Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve/veya diğer ilgili kanunlar ve yönetmelikler uyarınca açık ve kapsamlı gizlilik politikaları yayınlamaları ve bulundurmalarını ve tüm Nihai Kullanıcıların bu politikaları dikkatle okumalarını, anladıklarından emin olmalarını ve Kişisel Verilerin Korunması Kanununda ve/veya diğer ilgili kanunlarda zorunlu kılınan ölçüde açık rızalarını vermelerini öneririz.

Nihai Kullanıcıların Kişisel Verilerinin Hostagen tarafından nasıl ele alındığı konusunda daha fazla bilgi için (ki bu bilgiler Nihai Kullanıcılara sağladığınız belirli bildirimler ve/veya Nihai Kullanıcılardan aldığınız açık rızalar için önemli olabilir), 4., 12. ve 13. Bölümlere bakabilirsiniz.

Eğer Kullanıcılarımızdan herhangi birinin bir ziyaretçisi, kullanıcısı veya müşterisi iseniz, lütfen bu paragrafı okuyun: Hostagen'in Kişisel Verilerini işlediği Nihai Kullanıcılarla doğrudan hiçbir ilişkisi bulunmamaktadır. Eğer Kullanıcılarımızdan herhangi birinin ziyaretçisi, kullanıcısı veya müşterisi iseniz ve Kişisel Verilerinize ilişkin herhangi bir talepte bulunmak veya soru sormak isterseniz, lütfen ilgili Kullanıcı/Kullanıcılar ile doğrudan temasa geçin. Örneğin, Hostagen tarafından Kullanıcıları adına işlenen hatalı Kişisel Verilere erişmek, bu Kişisel Verileri düzeltmek, değiştirmek veya silmek isterseniz, lütfen talebinizi (bu verilerin "Veri Sorumlusu" olan) ilgili Kullanıcıya yöneltin. Eğer Kullanıcılarımız tarafından Hostagen'in Nihai Kullanıcılara ait herhangi bir Kişisel Veriyi kaldırması talep edilirse, bu tür talepleri öncelikle talebi doğruladıktan sonra vakitlice ve Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve/veya diğer ilgili kanunlar uyarınca yanıtlayacağız (örneğin GDPR uyarınca otuz (30) gün içerisinde). Kullanıcımız tarafından bize aksi yönde bir talimat verilmedikçe, Nihai Kullanıcıların Verilerini aşağıda 12. Bölümde belirtilen süre boyunca muhafaza edeceğiz.

 
7. Çerezler ve diğer üçüncü taraf teknolojilerinin kullanımı

Biz ve Üçüncü Taraf Hizmet Sağlayıcılarımız Hizmetlerimizi sağlayabilmek ve düzgün çalışmalarını sağlamak, performansımızı ve pazarlama faaliyetlerimizi incelemek ve deneyiminizi kişiselleştirmek için çerezler ve benzer diğer teknolojileri ("Çerezler") kullanıyoruz.

Çerezleri nasıl kullandığımız ve çerezleri nasıl yönetebileceğiniz konusunda daha fazla bilgiyi şurada bulabilirsiniz: 

Bir tarayıcı veya mobil uygulamanın HTTP üst bilgisindeki "Beni İzleme" sinyaline yanıt olarak uygulamalarımızı değiştirmediğimizi lütfen dikkate alınız, ancak tarayıcıların birçoğu çerezlerin kabul edilip edilmeyeceği ve çerezlerin nasıl kaldırılabileceği de dahil olmak üzere çerezleri yönetmenize olanak verir. Tarayıcınızı bir çerez yerleştirildiğinde sizi bilgilendirecek şekilde ayarlayabilir veya tarayıcınızda çerezleri engellemeyi seçebilirsiniz.

 
8. Hostagen tarafından gönderilen iletişimler
8.1. Promosyon İletileri:

Kişisel Verilerinizi size Hostagen'ten veya ortaklarımızdan (Hostagen adına hareket eden) e-posta, SMS, platformumuzdaki bildirimler, pazarlama çağrıları ve benzer iletişim yolları ile size promosyon içerikleri ve iletileri göndermek için kullanabiliriz.

​Bu tür promosyon iletileri ve çağrılar almak istemediğiniz takdirde, dilediğiniz zaman Hostagen'i bilgilendirebilir veya aldığınız promosyon iletileri içerisinde yer alan "abonelikten çık" veya DURDUR talimatlarını izleyebilirsiniz.

 
8.2. Hizmet ve Faturalandırma İletileri:

Hostagen ayrıca Hizmetlerimize veya Hizmetlerimizi kullanımınıza ilişkin bilgileri size iletmek için de sizinle temas kurabilir.

Örneğin belirli bir Hizmete bakım için geçici olarak ara verildiği takdirde bu durumu size bildirmek, destek biletinizi veya e-postanızı yanıtlamak, güncel veya yakında başlayacak abonelikleriniz için yaklaşan veya gecikmiş ödemelere ilişkin hatırlatmalar veya uyarılar göndermek, Kullanıcı Sitenize ilişkin uygunsuz kullanım şikâyetlerini iletmek veya sizi Hizmetlerimizdeki önemli değişiklikler konusunda bilgilendirmek için (kullanabileceğimiz yollardan herhangi biriyle) size bir bildirim gönderebiliriz.

Bu tür iletileri her zaman alabilmeniz önemlidir. Bu nedenle, Hostagen Kullanıcısı olmaya son vermedikçe (bunu hesabınızı devre dışı bırakarak yapabilirsiniz) bu tür Hizmet ve Faturalandırma İletilerini almama talebinde bulunamazsınız.

 
9. Kişisel Verilerinize ilişkin haklarınız (İlgili kişinin hakları)

Hostagen, Kişisel Verileriniz üzerinde kontrol sahibi olmanızın kaçınılmaz olduğunu kabul etmektedir. Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve/veya tüm dünyadaki gizlilik yönetmelikleri uyarınca, Hostagen Kişisel Verilerinize erişme, Kişisel Verilerinizin bir nüshasını alma ve kullanımını sınırlandırma, Kişisel Verilerinizi güncelleme, değiştirme ve silme talebinde bulunabilmenize olanak sağlayacak somut adımları atmaktadır.

Talebinizi yerine getirmeden önce, güvenlik amaçları doğrultusunda ve kimliğinizi doğrulamak için sizden ek bilgiler isteyebiliriz. Kişisel Verilerin Korunması Kanununda ve/veya diğer ilgili kanunlarda izin verilen durumlarda bu talepler için bir ücret alma hakkımız saklıdır (örneğin, eğer talebiniz gerekçesiz veya aşırı ise).

Kişisel Verileri Koruma Kuruluna bulunduğunuz yerdeki denetleyici makama şikayette bulunma hakkına sahipsiniz (ama yine de önce bizimle temasa geçmenizi öneririz).

Eğer bir Hostagen Kullanıcısı iseniz ve sakladığımız Kişisel Verilerin (size veya Nihai Kullanıcılarınıza ait) bir nüshasını almak, bu Kişisel Verilere erişmek ve/veya bu Kişisel Verilerde düzeltmeler yapmamızı talep etmek veya doğrudan pazarlama amaçları doğrultusunda üçüncü taraflara ifşa etmiş olduğumuz size ait Kişisel Verilerin (varsa) bir listesini talep etmek isterseniz, lütfen şu Destek Merkezi makalelerinde verilen talimatları izleyin: "Hostagen Hesap Bilgilerinizi Alma" “Hostagen Hesabınızı Kalıcı Olarak Silme". Talebinizi ayrıca postayla Hostagen.com.tr, iletebilirsiniz. Dikkate alınması gereken yasal ve diğer izin verilebilir hususlara bağlı olarak, talebinizi bir an önce yerine getirmek için her türlü makul çabayı göstereceğiz (talebinizi yerine getirmek için sizden ek bilgiler almamız gerekmediği takdirde).

Hostagen hesabınızı kalıcı olarak silerseniz tüm Kişisel Verilerinizin Hostagen'in veritabanlarından silineceğini lütfen dikkate alınız. Bu işlemi tamamlarsanız, Hostagen Hizmetlerinizden hiçbirini artık kullanamazsınız. Hesabınız ve hesabınızdaki tüm veriler kalıcı olarak kaldırılır; Hostagen ileride hesabınızı geri yükleyemez ve verilerinizi geri getiremez. Eğer daha sonra destek kanallarımızla temasa geçerseniz, sistem hesabınızı tanıyamaz ve destek temsilcileri silinen hesabı bulamaz.

 

11. Sorular ve Şikayetler

Eğer Kişisel Verileri toplamamız, kullanmamız veya ifşamıza ilişkin herhangi bir sorunuz veya kaygınız varsa ya da işbu Gizlilik Politikasını veya Kişisel Verilerin Koruması Kanununu ya da ilgili diğer veri koruma kanunlarını ihlal ettiğimize inanıyorsanız, lütfen bizimle temasa geçin - irtibat bilgilerimiz işbu Gizlilik Politikasının sonunda belirtilmiştir.

Veri Koruma Görevlileri ekibimiz şikâyetinizi inceleyecek, bir ihlal oluşup oluşmadığını ve varsa alınacak önlemleri belirleyecektir. Gizlilik konusundaki tüm şikâyetleri ciddiyetle ele alıyoruz ve şikâyetinizi bir an önce ve Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve/veya diğer ilgili kanunlar uyarınca çözümlemek için her türlü makul çabayı göstereceğiz.  

​Dilediğiniz zaman Kişisel Verileri Koruma Kuruluna veya bulunduğunuz yerdeki denetleyici makama şikâyette bulunabilirsiniz, ancak şikâyetinizi çözümleyebilmemiz için önce bizimle temasa geçmenizi öneririz.

 
12. Veri Saklama

İşbu Gizlilik Politikasında belirtildiği üzere, Kullanıcı Hesabınız aktif olduğu veya size Hizmetleri sağlamak için gerektiği sürece Kişisel Verilerinizi (ve Nihai Kullanıcıların Kişisel Verilerini) saklayabiliriz.

Siz Kullanıcı Hesabınızı devre dışı bıraktıktan sonra ve/veya belirli Hizmetleri kullanmaya son verdikten sonra dahi, yasal yükümlülüklerimizi yerine getirmek için makul ölçüde gerektikçe, Kullanıcılarımıza veya Nihai Kullanıcılara ilişkin anlaşmazlıkları çözümlemek, dolandırıcılığı ve uygunsuz kullanımı önlemek, sözleşmelerimizi icra etmek ve/veya meşru çıkarlarımızı korumak için Kişisel Verilerinizi saklamaya devam edebiliriz.

​Elimizdeki Kişisel Veriler için geçerli bir veri saklama politikamız bulunmaktadır.

 
13. Güvenlik

Hostagen, fiziksel, elektronik ve uygulamaya ilişkin tedbirler de dahil olmak üzere, bizimle paylaştığınız Kişisel Verileri korumak için tasarlanmış güvenlik tedbirleri almıştır. Diğerlerinin yanında, Hizmetlerimizin çoğu alanlarında HTTPS güvenli erişim sağlamaktayız; özel satın alma formlarımız vasıtasıyla hassas ödeme bilgilerinin iletilmesi (örneğin kredi kartı numarası gibi) endüstri standardındaki SSL/TLS şifreli bir bağlantı ile korunmaktadır. Ayrıca sistemlerimizi muhtemel güvenlik açıkları ve saldırılara karşı sürekli izlemekteyiz ve Hizmetlerimizin güvenliğini ve Ziyaretçilerimiz ile Kullanıcılarımızın gizliliğinin korunmasını daha da artıracak yeni yolların ve Üçüncü Taraf Hizmetlerinin sürekli arayışındayız.

Hostagen tarafından alınan tüm önlemlere ve gösterilen tüm çabalara rağmen, Kişisel Verilerinizin, Nihai Kullanıcıların Kişisel Verilerinin ve karşıya yüklediğiniz, yayınladığınız veya diğer bir şekilde Hostagen ya da bir başkası ile paylaştığınız tüm diğer bilgilerin mutlak bir şekilde korunacağını ve güvende olacağını garanti edemeyiz ve etmiyoruz. Kullanıcı Hesabınız ve Kullanıcı Siteniz için güçlü şifreler koymanızı ve ifşa edilmesinin sizin için önemli veya telafisi mümkün olmayan zararlara neden olabileceğine inandığınız Kişisel Verileri bize veya bir başkasına sağlamaktan kaçınmanızı şiddetle öneririz.

Dahası, Hizmetlerimizdeki bazı alanlar diğerlerinden daha az güvenli olduğundan (örneğin, Destek forumu biletinizi "Özel" yerine "Herkese Açık" olarak belirttiğinizde veya SSL olmayan bir sayfayı ziyaret ettiğinizde) ve e-posta ve anlık mesajlaşma güvenli iletişim şekilleri olarak kabul edilmediğinden, bu alanlardan herhangi birinde veya bu yöntemlerden herhangi biriyle hiçbir Kişisel Veri paylaşmamanızı rica eder ve şiddetle öneririz.

​Hizmetlerimizin güvenliğine ilişkin herhangi bir sorunuz olursa, bize şu adresten çekinmeden ulaşabilirsiniz: destek@hostagen.com.tr

 
14. Üçüncü Taraf Web Siteleri

Hizmetlerimiz başka web siteleri ve hizmetlere bağlantılar içerebilir. Bu web siteleri ve hizmetlerin gizlilik uygulamalarından sorumlu değiliz. Hizmetlerimizi terk ettiğiniz zaman dikkatli olmanızı ve Kişisel Verilerinizi sağlamadan önce ziyaret ettiğiniz her bir web sitesi ve hizmetin ve tüm web siteleri ve hizmetlerin gizlilik beyanlarını okumanızı şiddetle öneririz. İşbu Gizlilik Politikası bağlantı verilen bu tür üçüncü taraf web siteleri ve hizmetleri için geçerli değildir.

 
15. Herkese açık forumlar ve kullanıcı içerikleri
 • Hizmetlerimiz herkese açık bloglar, topluluklar ve destek forumları sunmaktadır. Bu alanlarda sağladığınız tüm Kişisel Verilerin bu alanlara erişen kişiler tarafından okunabileceği, toplanabileceği ve kullanılabileceğini lütfen unutmayın. Kişisel Verilerinizin bloglarımız, topluluklarımız veya forumlarımızdan kaldırılmasını talep etmek için bize destek@hostagen.com.tradresinden ulaşabilirsiniz. Bazı durumlarda, Kişisel Verilerinizi bu alanlardan kaldırmamız mümkün olmayabilir. Örneğin, ilgili profilinize bir üçüncü taraf uygulaması ile giriş yaptığınızda (örneğin Facebook sosyal eklenti uygulaması) yorum yayınlamak için de o uygulamayı kullanmışsanız ve o platformda yayınladığınız Kişisel Verilerin kaldırılmasını isterseniz, ilgili uygulamaya giriş yapmalı veya ilgili uygulamanın sağlayıcısı ile temasa geçmelisiniz.

 • Her halükarda, herkese açık olmasını istemediğiniz Kişisel Verileri (herhangi bir yolla) yayınlamamanızı öneririz.

 • Herhangi bir kullanıcı içeriğini Kullanıcı Hesabınıza yüklediğiniz, Kullanıcı Sitenizde yayınladığınız ve/veya herhangi bir Hizmetin kullanımı kapsamında diğer bir şekilde sağladığınız takdirde, bunun riski size aittir.

Kişisel Verilerinizi korumak için yeterli düzeyde güvenlik tedbirlerini almış durumdayız.  Ancak, Kullanıcı İçeriklerinize erişebilen diğer Kullanıcıların veya halktan kişilerin eylemlerini kontrol edemeyiz ve Kullanıcı Sitenizde sizin veya bizim koymuş olduğumuz gizlilik ayarlarının veya güvenlik tedbirlerinin (örneğin, Kullanıcı Sitenizdeki şifre korumalı alanlar da dâhil) aşılmasından sorumlu tutulamayız. Sizin tarafınızdan veya bizim tarafımızdan kaldırıldıktan sonra dahi, herhangi bir üçüncü tarafça (Nihai Kullanıcılardan herhangi biri de dâhil) kopyalanması veya kaydedilmesi halinde, bir Kullanıcı İçeriğinin kopyalarının önbelleğe alınmış veya arşivlenmiş sayfalarda görüntülenebileceğini anlıyor ve kabul ediyorsunuz. Açıkça belirtmek gerekirse, herkese açık olmasını istemediğiniz verileri karşıya yüklememenizi ve yayınlamamanızı öneririz.

 
16. Güncellemeler ve yorum

İşbu Gizlilik Politikasını Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve/veya diğer ilgili kanunlar uyarınca ve Kişisel Verileri toplama, kullanma ve saklama uygulamalarımızdaki değişiklikleri yansıtmak için güncelleyebiliriz. "Önemli" addettiğimiz herhangi bir değişiklik yaptığımız takdirde (tamamen kendi iyi niyetli takdirimize bağlı olarak), ilgili değişiklik yürürlüğe girmeden önce sizi bilgilendireceğiz (Kullanım Koşulları Madde 15.3'te belirtilen bildirim yöntemlerinden birini kullanarak). Gizlilik Politikası güncellendiği zaman, Kişisel Verilerin Korunması Kanununda ve/veya diğer ilgili kanunlarda zorunlu kılındığı üzere, size bildirimde bulunacak, açık rızanızı isteyecek ve/veya tüm diğer yükümlülükleri yerine getireceğiz. Gizlilik uygulamalarımız hakkındaki en yeni bilgiler için bu sayfayı düzenli aralıklarla gözden geçirmenizi şiddetle öneririz. Aksi belirtilmedikçe, en güncel Gizlilik Politikamız, Web Sitemiz, Hostagen Uygulamaları, Mobil Uygulamalar ve diğer Hizmetler bağlamında size ve Nihai Kullanıcılara ait elimizdeki tüm veriler için geçerlidir.


Top